Kniha

Cupcake 1 - Velký sen o malém dortíku 

Není cukrářka, přesto v Čechách dokázala prorazit s původně americkým konceptem malých dortíků, které budete znát pod názvem cupcakes. Podnikání se Lence Hnidákové rozjelo raketovým tempem, během budování úspěšné značky Lelí's Cupcakes a prvního pražského cupcake obchůdku navíc stihla porodit dvě děti. Svůj příběh zveřejnila v knize, která právě vychází a kromě osobní linky obsahuje i recepty na stovky cupcakes.

Knížka je primárně určená všem, kteří mají touhu sami něco dělat, tvořit, péct, vymýšlet vlastní recepty a kombinace, nebo třeba podnikat. Dvě třetiny obsahu tvoří samotná dortíková část, nečekejte však klasickou kuchařku. Kniha je pojatá velice kreativně. Cupcakes jsou o hravosti, a tak Lelí recepty rozdělila na samostatné kapitoly korpusů a krémů. Pomocí doporučení nás učí, jak je vzájemně kombinovat, dochutit různými náplněmi, krásně nazdobit krémem nebo dekoracemi z potahové hmoty.

“Mým cílem bylo, aby knížka motivovala k vytvoření vlastního receptu, ale samozřejmě vím, jak velkou roli v tomhle procesu hraje inspirace, takže v knize nechybí ani kapitola věnovaná hotovým dortíkům v ověřených a oblíbených kombinacích od nás z krámku. Je určitě fér říct, že jediné, co v knize nenajdete, je recept na náš deluxe čokoládový korpus, ten si střežíme jako výrobní tajemství. Tenhle recept se u nás bude dědit po generace,” dodává s úsměvem, Lelí. Že byste byli o něco ochuzeni se bát ale nemusíte, kniha je plná receptů, postupů, tipů a doporučení jak na nejvláčnější těsto nebo jak nazdobit ten nejlehčí krém.

IMG_9849

Ale není to jen o dortíkách, první dvě části jsou zaměřené na příběh a najdete v nich, kromě jiného, také návod na to, jak upéct dobrou crowdfundingovou kampaň. “I když už je to více jak tři roky, co se nám podařilo úspěšně dokončit projekt na portálu HitHit, stále se na mě obrací někdo s žádostí o pomoc a radu, jak správně kampaň nastavit,” vysvětluje Lelí své pohnutky proč se rozhodla do knihy zařadit i tuto část. Určená je především pro snílky, ale i pro odvážné podnikavce toužící po vlastním malém businessu.

Celou knihu nafotil Honza Martinec a Lelí ji se svým mužem Jakubem vydávají na vlastní náklady. “Je to další splněný sen, mám neustálé nutkání posouvat si hranice, o knize jsem začala snít už před třemi roky, ale jsem moc ráda, že jsem tomu dala potřebný čas a dostatek práce. Jsem si teď mnohem jistější, že za to opravdu stojí. Velké díky patří samozřejmě i našim partnerům, díky kterým jsem si mohli dovolit udělat ji v mnoha ohledech ještě krásnější,” říká Lenka Hnidáková, majitelka sladkého obchodu a autorka knížky Velký sen o malém dortíku.

CUPCAKE Velký sen o malém dortíku
1. vydání, 304 stran, velký formát A4, celobarevný tisk, pevná vazba

Partneři: Hoover, Nominal, Sencor a Dortisimo.cz

IMG_9850

E12A14C9 77CB 48F4 818C F03843570A38
690 Kč

  Není to kuchařka, je to cupcakes bible. Rozebereme spolu cupcakes do nejmenšího detailu. Kniha je především unikátní v tom, že přináší osvědčené recepty na korpusy a krémy...

838
SA103653
Tip
980 Kč

Úzce navazující druhý díl velké cupcakes bible, tentokrát s podnázvem Jak dělat svět sladším místem. Dalších 396 stran plných rad, tipů a návodů na to jak na malé roztomilé...

1626
2 položek celkem
Zpět do obchodu