O nás

onas1 onas2onas7 onas5 onas6

Jak to začalo?

Touha věnovat se cupcakes, a vlastně, i sen o otevření vlastního obchodu, se zrodil už v roce 2012 v San Franciscu. Byli jsme tam s manželem Kubou na svatební cestě a mě specializované dortíkové obchůdky naprosto nadchly. Začala jsem zkoušet recepty a pekla nejdřív pro kolegy z mediálky. Nedlouho na to jsme založili značku Lelí's cupcakes, začali nabízet dortíky v našem bistru Famagusta a obrážet s nimi nejrůznější foodové akce.

Cesta k vlastnímu obchůdku

Naše cupcakes si brzy získaly řadu fanoušků a právě ti nám v roce 2016 nejvíce pomohli, když si u nás v crowfundingové kampani předplatili cupcakes v celkové hodnotě 310 tisíc a my jsme tak díky nim získali prostředky na rekonstrukci a vybavení prostor a mohli jsme v září 2016 otevřít vysněný cupcake obchůdek. Celkem to bylo 410 lidí, kteří v nás věřili a kterým nikdy nepřestaneme být vděční. Také proto jsou jména včech našich podporovatelů na speciální zdi u nás v obchůdku a někteří u nás dokonce mají i svou vlastní židličku.

Čím jsou pro mě cupcakes?

Cupcakes nejsou pouze malé dortíky, jsou symbolem radosti a potěšení, je to malý dárek, který zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Pro mě jsou to dortíky neomezených možností. Je to malý dárek k narozeninám, k promoci, k Valentýnu, k narození dítěte, pro sportovce, pro kamarádku. Tématicky se dají přizpůsobit a vytvořit každému na míru. Všechny naše dortíky pečeme s láskou a s citem pro detail, jsou samozřejmě domácí výroby a pouze z kvalitních surovin.

Kdo je Lelí?

Vystudovala jsem mediální komunikaci a našla se v práci v digitální agentuře, kde jsem měla na starosti správu sociálních sítí pro korporátní klienty. Strašně mě to bavilo, protože ráda vymýšlím nové věci, kampaně, způsoby propagace, ale brzy mi začalo vadit, že po mě nic nezůstává. V digitálu vaše práce rychle stárne. Když mi do cesty přišly cupcakes, bylo to jako dostat dar z nebe. A já sama sebe považuju za živoucí důkaz toho, že když se nebojíte učit něco nového, můžete vždycky změnit svůj život a to co děláte. Miluju svojí sladkou práci. Jsem snílek, nadšenec, sluníčkář a pravdoláskař. Jsem ta, která pro vás otevřela první pražský cupcake obchod a těší se tam s vámi na viděnou.

Kniha Velký sen o malém dortíku

Vždy jsem si myslela, že první knížka nesoucí mé jméno, bude básnická sbírka. O tom, že budu jednou vydávat kuchařku se mi ani nesnilo. Ale ona to vlastně není tak úplně kuchařka, recepty a návody na dortíky tvoří zhruba polovinu. V druhé části knihy vyprávím celý náš cupcakový příběh, od prvního připáleného plechu až po otevření obchůdku. Včetně návodu na to, jak upéct dobrou crowdfundingovou kampaň. Knížka vychází v říjnu 2019 a já už se nemůžu dočkat.

Zpět do obchodu